Loading…

Të gjithë në këmbë për ta ndihmuar: Labi jep lajmin e madh për 20 vjeçarin e sëmurë nga Vushtrria

  • 03/05/2018 | 15:21

Të gjithë në këmbë për ta ndihmuar: Labi jep lajmin e madh për 20 vjeçarin e sëmurë nga Vushtrria

Deputeti i AKR’së, Labinot Tahiri, përmes një postimi në Facebook ka bërë të ditur se një fondacion në Ferizaj ka siguruar tashmë 10,000 euro për 20 vjeçarin nga Vushtria, i cili është diagnostikuar me një kancer të rrallë që i është shfaqur jashtë fytyrës së tij.


Njëkohësisht siç njofton Tahiri, edhe 10,000 euro të tjera janë gumbulluar nga një shoqatë e vajzave shqiptare në Suedi.

Ndërkohë, ia vlen të theksohet se deputeti Tahiri ka kohë që ka filluar aktivitete humanitare duke ndihmuar njerëzit në nevojë. Ai ka ndarë shpeshherë edhe pagën e tij të deputetit për këto raste./Gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë