Loading…

Të gjithë përdornin shkallët lëvizëse të metrosë, më pas suedezët bënë një veprim të zgjuar

  • 09/12/2021 | 11:20

Të gjithë përdornin shkallët lëvizëse të metrosë, më pas suedezët bënë një veprim të zgjuar

Në hyrje të metrosë së Stokholmit, si në shumë qytete të tjera, ka të zakonshëm dhe shkallë lëvizëse.


Sigurisht, shumica e njerëzve zgjedhin të përdorin shkallët lëvizëse, megjithëse përdorimi i atyre të zakonshëm ka përfitime të shumta për trupin.

Autoritetet lokale e vunë re këtë zakon të qytetarëve dhe dolën me diçka të zgjuar. Nëse i bëjnë shkallët e zakonshme më argëtuese, ndoshta më shumë njerëz do t’i përdorin ato.

Se çfarë ndodhi më pas shikoni në videon e realizuar në Suedi.

An elegant and fun solution to get people to use stairs instead of escalators from nextfuckinglevel

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë