Loading…

Të hënën seanca plenare, kërkohet seancë e jashtëzakonshme për situatën në veri

  • 29/09/2021 | 11:29

Të hënën seanca plenare, kërkohet seancë e jashtëzakonshme për situatën në veri

Pas mbledhjes së Kryesisë së Kuvendit, shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Besnik Tahiri ka njoftuar se seanca plenare do të mbahet të hënën. Ai po ashtu ka bërë të ditur që janë dakorduar me shefat e grupeve parlamentare për vendosjen e një seance të jashtëzakonshme për të diskutuar për situatën në veri.


“U vendos që të kemi një seancë për të hënën. Edhe në Kryesi të Kuvendit e paraqita kërkesën tonë për mbajtjen e një seancë jashtëzakonshëm për diskutuar për situatën në veri të Kosovës. U dakorduam që me shefat e grupeve që të caktojmë një datë… të gjitha partitë politike e shohin shumë saktë që gjendja në veri të Kosovës është serioze dhe tejkalon interesat e ngushta partiake”, ka thënë Tahiri.

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë