Loading…

Të hyra rekord nga Doganat, 1 miliard e 40 milionë euro

  • 18/12/2016 | 18:40

Të hyra rekord nga Doganat, 1 miliard e 40 milionë euro

Dogana e Kosovës sivjet ka arritur rekord në gjithë këto vite duke mbledhur mbi 1 miliard e 40 milionë euro. Kjo është bërë e ditur nga Ministri i Financave, Avdullah Hoti, i cili ka thënë se punëtorët e Doganës meritojnë respektin e secilit qytetar të Kosovës.


Ai ka treguar se ka vizituar punëtorët doganorë bashkë me u.d e Drejtorit, Fahri Gashin, dhe iu ka premtuar se do të ndajë mjete shtesë për t’i mbuluar shpenzimet që dalin nga puna jashtë orarit të punës dhe ditëve të festave.

“U njoftova për dy udhëzime të reja që rregullojnë çështjen e kritereve për kompensim për punën jashtë orarit dhe për festa, si dhe udhëzimin për kriteret e caktimit të zyrtarëve doganorë në detyra të caktuara dhe transfer në pozita të ndryshme. Këto dy udhëzime do të krijojnë kushte më të mira për punë të zyrtarëve doganorë. Të dy udhëzimet kanë implikime buxhetore, për të cilat do të kujdesemi që t’i mbulojmë”, ka thënë Hoti përmes një postimi në Facebook.

“Dëshiroj të falënderoj sindikatën që janë bërë krah i fortë i menaxhmentit në arritjen e objektivave që ka Dogana e Kosovës. Do ta kenë mbështetjen në të gjitha kërkesat e tyre për të përmirësuar kushtet e punës së zyrtarëve doganorë”, ka shtuar ai.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë