Loading…

Të jetë djall: Mallkimi që e zuri një fëmijë që lindi në formë kanguri

  • 10/07/2019 | 18:55

Të jetë djall: Mallkimi që e zuri një fëmijë që lindi në formë kanguri

FOTO ilustruese

250 vjet më mendohet se kishte lindur një fëmijë gjysmë njeri, gjysmë kangurë, dhe sipas asaj që thuhet se e zuri mallikimi i nënës së tij, e cila nuk e kishte dashur atë, trasnmeton Gazeta Metro.


Sipas një legjende të para 250  vjetëve, një femër nga Jersi, në Amerikë ka rënkuar me dëshpërim gjatë shtatzënisë së 13-të duke mallkuar: “Le të jetë djall”, pasiqë nuk dëshironte më fëmijë.

Pas lindjes doli që bebja në të vërtetë të bëhet në formë kanguri me krahë. Shumë gazeta amerikane kishin shkruar për këtë dukuri me vite me radhë, duke e trajtuar si një mister i kobshëm që trondiste opinionin e gjerë, por që asnjëherë nuk u vërtetua, dhe nuk u komentua nga asnjë doktor për media./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë