Loading…

Të kthehemi në kohë përmes modës dhe stilit

  • 07/12/2016 | 20:13

Të kthehemi në kohë përmes modës dhe stilit

Stili i veshjes ndryshon nga gjenerata në gjeneratë. Të kthehesh pas dhe të shohësh se si janë veshur gratë dhe burrat më herët do ta shohësh se kanë qenë shumë me stil dhe janë dukur shumë bukur, pamje që ndoshta sot mungon.


Mënyra se si vishemi apo dukemi tregon shumë për ne, prandaj shumë njerëz edhe i kushtojnë rëndësi pamjes fizike. Por, ajo që ka rëndësi më shumë është ajo se si ndjehemi ne rrobat që kemi veshur, apo mënyrën se si i kemi rregulluar flokët e gjëra të tjera.

Vitet e 70-ta, 80-ta dhe 90-ta janë vitet kur moda ka ndryshuar në një ritëm të shpejtë dhe të mirë duke iu referuar markave dhe stileve që kanë qenë në trend.

Pantollonat e gjatë e të shkurtër të veshur aso kohe iu kanë dhënë vajzave dhe grave një pamje shumë tërheqëse e të bukur, këmishat e xhaktetat ishin në trend edhe atëherë për djemtë dhe burrat sikur që janë sot.

Më poshtë gazetametro.net ua sjellë disa fotografi të përzgjedhura nga vitet e 90-ta edhe, nga mënyra se si janë veshur aktorët në atë kohë, dhe sa bukur janë dukur./gazetametro.net

Ju nuk do të dukeni keq edhe sot me një xhaketë të tillë
2713905-17575510-1403858206-750-1466886142

Sofia Loren, aktorja e vetme që ka fituar 3 çmime për filma  një Oskar, një Grammy dhe një Golden Globe
2712805-beautiful-women-loren-doctor-macro-934x-750-1466886142

Një takim në Londër, 1963
2712655-acquazzone-934x-750-1466886142

Një qift i ri në plazh me një veshje ndryshe nga ambienti
2713505-f9f79a92860796f17f50b2491396c248-1-750-1466886142-1

Dy burra duke e shijuar shampanjën në vitin 1904 në Atrik
2713605-charcot-750-1466886142

Kevin Spacey, aktor amerikan në vitin 1980
2713655-d3ba772932e8648501112b9496cf8fe6b575f077-750-1466886142

Kur pasqyra zbulon dy anët e një artisteje 1934
2713555-c75ac76ef2ddec699dd4e5302709e713-750-1466886142

Johnny Cash dhe stili i tij në studio
2713705-d4dd91ca7bd59997aab79f942ad9d8fd-750-1466886142

Adoleshentet e vitit 1969
2713405-_origin_atgiezanas-pagatne-19-740-1466886142

Aktori britanik Michael Caine në vitin 1959
2713455-luxpc-934x1-750-1466886142

Aktorja Diana Rigg në vitin  1967
2713205-bqqwhd7iqaa_9ni-934x1-750-1466886142

1969
2713305-pics-a-collection-of-pictures-i-put-together-from-the-50s-to-80s-that-i-felt-had-cool-style-26-750-1466886142

Të rinjt e vitit 1968
2713755-46c8ba7a34e67808e3aecedad123c046-750-1466886142

Kur stili i veçantë vërehet qysh në fëmijëri
2712855-9423fc8b070e92d3d9fedd79ce6de03e_b-750-1466886142

Aktorja Alice Denham, 1956
2713355-subdtna-750-1466886142

Aktorja Audrey Hepburn, 1961
2712755-audrey2-750-1466886142

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë