Loading…

Të martën mot i vranët e me temperatura të ulëta

  • 29/11/2022 | 00:14

Të martën mot i vranët e me temperatura të ulëta

Sipas parashikimit nga Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës në Kosovës të martën qytetarët do të përballen me mot të ftohtë dhe vranësira, transmeton Gazeta Metro.


Të martën nuk do të ketë reshje në Kosovës por do të jetë i mot i vranët me periudha të shkurtra të motit me diell.

Temperaturat mininimale gjatë ditës do të biejnë deri në -2 gradë Celsius gjatë ditës, ndërsa maksimalet do të lëvizin mesatarisht deri në 6 gradë Celsius.

Temperatura më e ulët parashikohet të jetë në komunën e Dragashit, deri në -2 gradë Celsius.

Gjatë kësaj jave pritet të fryjë erë mesatare dhe lokalisht e fortë nga drejtimi i veriperëndimit dhe verilindjes./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë