Loading…

Të mërkurën vijnë mbi 62 mijë, ja sa vaksina ka ndarë COVAX për Kosovën

  • 10/05/2021 | 11:21

Të mërkurën vijnë mbi 62 mijë, ja sa vaksina ka ndarë COVAX për Kosovën

Të mërkurën në Kosovë do të vijnë edhe 62,400 doza të vaksinës AstraZeneca si donacion nga programi COVAX, shkruan Gazeta Metro.


Por, përfshirë 24 mijë dozat e pranuara dhe ato që do të vijnë të mërkuren, COVAX ka alokuar për Kosovën 201,420 doza të vaksinës AstraZeneca.

Deri më tani, Kosova nuk e ka blerë asnjë vaksinë përpos donacionit nga COVAX me 24 mijë dozë AstraZeneca dhe 4,680 dozave të Pfizer si donacion nga BE-ja. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë