Loading…

Të paprekshmit e Ronald Koeman te Barcelona, nuk është Leo Messi

  • 21/11/2020 | 09:41

Të paprekshmit e Ronald Koeman te Barcelona, nuk është Leo Messi

Ronald Koeman ishte i qartë kur ai mori përsipër detyrën si trajner i parë i Barcelonë, duke thënëse ai nuk do të ndryshonte pa nevojë ekipin.

Asnjë lojtar nuk është favorizuar aq shumë sa Frenkie de Jong, i cili ka punuar me trajnerin edhe në ekipin kombëtar holandez.

De Jong është i vetmi lojtar në skuadër që nuk është zëvendësuar në 11-shen startuese, duke luajtur në 10 ndeshje nga fillimi, apo thënë ndryshe 890 minuta.

Lionel Messi, Sergio Busquets, Ansu Fati dhe Pedri mund të konsiderohen gjithashtu si të paprekshëm, me secilin që luan një rol themelor në planet e Koeman.

Ata të gjithë kanë marrë pjesë në secilën nga 10 ndeshjet e luajtura deri më tani, megjithëse në disa raste nga stoli.

Messi është i dyti me minuta, pasi ka luajtur 855 minuta nën drejtimin e Koeman, por mbeti në bankë ndaj Real Betis.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë