Loading…

Të reshura të shumta e vërshime edhe në Turqi, raportohet për të vdekur

  • 22/07/2021 | 18:28

Të reshura të shumta e vërshime edhe në Turqi, raportohet për të vdekur

Në vërshimet dhe rrëshqitjet e dheut në rajonet në bregdetin e Detit të Zi të Turqisë kanë shkaktuar së paku dy viktima, transmeton Gazeta Metro.


Të reshurat e shumta kanë kapluar provincën turke Rize, si dhe të tjera, derisa përmbytjet dhe rrëshqitjet e dheut kanë shkaktuar dëme të mëdha materiale.

Janë përmbytur shumë objekte të bizneseve dhe toka  bujqësore. Raportohet se është përmbytur edhe shumë objekte në zonën industriale Murgul në provincën Artvin.

Qarku Arhavi në provincën Artvin ku ka dalë nga shtrati lumi pas të reshurave të shumta është ndaluar komunikacioni dhe ekipet e shpëtimit po hyjnë me anije banorët e ngujuar./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë