Loading…

Të rinj nga 23 vende të Europës vizitojnë Tiranën

  • 11/11/2021 | 17:18

Të rinj nga 23 vende të Europës vizitojnë Tiranën

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ishte i pranishëm në konferencën e zhvilluar me të rinj aktivistë të shoqërisë civile dhe aktivistë politikë, nga 23 vende të ndryshme të Europës Qendrore dhe Lindore, të cilët kanë për qëllim ndryshimin për mirë të shoqërive dhe komuniteteve.


“Është një kënaqësi e jashtëzakonshme që Tirana, e cila për pak ditë do të jetë Kryeqyteti Europian i Rinisë, sot ishte vendtakimi i gjithë këtyre aktivistëve. Ambicia jonë dhe e organizatave tona është që ta kthejmë Tiranën në një platformë, ku të rinj nga e gjithë Evropa kanë mundësi të krijojnë partneritete, të krijojnë lëvizje rinore, të fillojnë start up-e apo të aktivizohen më shumë në politikë, në këshillat bashkiakë, në parlamente e në qeveri. Unë besoj se fabula e Tiranës dhe e Shqipërisë është ideale për këtë”.

Veliaj falenderoi, dy organizata amerikane për investimin që po bëjnë për të rinjtë shqiptare.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë