Loading…

Të rinjtë në Mitrovicë “harrojnë” virusin dhe mblidhen për t’u argëtuar

  • 02/08/2020 | 08:51

Të rinjtë në Mitrovicë “harrojnë” virusin dhe mblidhen për t’u argëtuar

Të rinjtë e Mitrovicës duket që nuk e kanë hallin e pandemisë Covid-19. Derisa në gjithë Kosovën, numri i të infektuarve dhe të vdekurve po rritet çdo ditë, ata kanë zgjedhur një lokal për tu bashkuar.


Në një video të dërguar nga lexuesit në KosovaPress, të rinjtë e këtij qyteti shihen së bashku në një lokal duke u argëtuar me Dj.

Sipas këtij lexuesi, ata dje janë mbledhur të liqeni. Ndërsa, policia është parë aty.

Vlen të theksohet se mbrëmë është ndërmarrë një aksion nga Policia e Kosovës dhe Inspektorati në të gjithë Kosovën, për të monitoruar se sa po respektohen masat anti-COVID nga personat fizik dhe juridik të vendosura nga qeveria e Kosovës.

Ndërsa, disa lokale janë mbyllur si pasoj e mos respektimit të masave.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë