Loading…

Të shesësh veshkën për të shkuar në Europë

  • 16/09/2020 | 09:40

Të shesësh veshkën për të shkuar në Europë

Emigrantët afganë janë të gatshëm të shesin edhe veshkën për të siguruar para për të mbërritur në Europë për një jetë më mirë, shkruan Gazeta Metro.


Veshkat shiten kryesisht nga emigrantë dhe refugjatë afrikanë të cilët po përpiqen të mbledhin para për të marrë nga Egjipti në Evropë.

Por anëtari i vjetër i bandës i tha BBC se pothuajse gjysma e dhuruesve nuk paguhen pas operacionit. Hiba mbeti me një veshkë dhe pa para pasi u mashtrua nga kriminelët pas operacionit të saj.

Qeveria egjiptiane thotë se ka fituar vlerësime ndërkombëtare për mënyrën si po lufton krimin./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë