Loading…

Të shtëna armësh në Pejë, plagosen dy persona

  • 28/06/2022 | 23:11

Të shtëna armësh në Pejë, plagosen dy persona

Dy persona janë plagosur si pasojë e të shtënave me armë zjarri në Pejë.


Rasti është konfirmuar edhe nga Policia e Kosovës për rajonin e Pejës.

Ata kanë bërë të ditur se ngjarja ka ndodhur rreth orës 20:55 në fshatin Kryshec.

Një nga të lënduarit është dërguar në QKUK.

“Sot rreth ores 20:55 Policia është njoftuar për të shtëna me armë zjarri në fshatin Kryshec të komunës së Pejës. Gjatë asaj përleshje është përdorur arma e zjarrit, ku dy persona kanë pësuar lëndime. Fillimisht të lënduarit janë dërguar në Emergjencën e Pejës, ndërkaq pastaj njëri prej tyre është dërguar në QKUK”, kanë thënë nga Policia.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë