Loading…

Të shtëna me armë zjarri në Deçan, plagoset një person

  • 20/04/2018 | 15:21

Të shtëna me armë zjarri në Deçan, plagoset një person

Një person ka mbetur i lënduar si pasojë e të shtënave me armë zjarri që kanë ndodhur sot në fshatin Lëbushë të Deçanit.


Policia ka dalë menjëherë në vendin e ngjarjes dhe ka arrestuar personin U. L. 1965, dhe ka konfiskuar një armë zjarri M-57 kalibër 7.62 mm, me një karikator me 6 copë fishekë të kalibrit të njëjtë.

Viktima është dërguar në QKMF Deçan, e më pas në emergjencën e spitalit rajonal në Pejë dhe gjendja e tij është jashtë rrezikut për jetë.

Hetuesit policorë rajonalë, në bashkëpunim të plotë me prokurorin e shtetit kanë ndërmarrë të gjitha masat e nevojshme operativo-hetimore për të sqaruar të gjitha rrethanat për kryerjen e veprës penale vrasje në tentativë.

Me urdhër të prokurorit të shtetit të dyshuarit i caktohet masa e ndalimit prej 48 orësh për të vazhduar me procedura të mëtutjeshme ligjore.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë