Loading…

Të uritur, duke sulmuar njerëzit: Majmunët pushtojnë rrugët e Tajlandës

  • 05/07/2020 | 21:51

Të uritur, duke sulmuar njerëzit: Majmunët pushtojnë rrugët e Tajlandës

Tajlanda gjatë pandemisë së koronavirusit është ‘’pushtuar’’ nga majmunët, ku turma të mëdha të këtyre kafshëve kanë mbushur rrugët e vendit, transmeton Gazeta Metro.


Të uritur, e të revoltuar, kafshët po sulmojnë njerëzit duke u vjedhur edhe gjësendet nga veturat e tyre.

Tajlanda ishte një nga vendet që menaxhoi më së miri pandeminë. Kishte vetëm 3.190 raste të konfirmuara, 3.071 të shëruar, dhe 58 viktima./gazetametro.net

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë