Loading…

Të zjarrtë në krevat: Këto 3 grupe të gjakut janë dashnorë të paparë

  • 22/05/2022 | 13:28

Të zjarrtë në krevat: Këto 3 grupe të gjakut janë dashnorë të paparë

Ekzistojnë disa karakteristika të personalitetit që lidhen me grupe të caktuara gjaku, dhe të cilat gjithashtu kanë ndikim në mënyrën se si burrat dhe gratë sillen në shtrat.


Grupi A

Meshkujt me këtë grup gjaku janë romantikë, të duruar dhe të qetë. Janë të turpshëm dhe të pavendosur dhe gjithmonë barazojnë seksin dhe dashurinë. Ata janë zakonisht dashnorë të butë dhe të kujdesshëm. Veprimi në shtrat me një mashkull të tillë është ideal nëse të dy ndjeni emocione të thella, transmeton portali arbresh.info

Por, fantazitë e tyre sekslaue janë të shumëllojshme, ndërsa në jetën reale të përmbajtur. Kjo është arsyeja pse ata shpesh shpërfillin dëshirat e tyre. Ndonjëherë ata kanë nevojë për alkool për t’u çlodhur.

Gratë me grup gjaku A drejtohen në shtëpi, por nuk janë të interesuara për shtrat. Mirëkuptimi, besimi dhe një marrëdhënie harmonike janë shumë më të rëndësishme për ta sesa vetëm seksi.

Grupi B

Burrat me grupin e gjakut B janë absolutisht të pavarur, shpesh shumë të fshehtë dhe kanë një qëndrim joformal ndaj seksit. Marrëdhëniet intime për ta nuk lidhen me dashurinë dhe martesën. Ata hyjnë lehtësisht në aventura kalimtare dhe tërhiqen nga femrat me pikëpamje të ngjashme. Për ta seksi është thjesht argëtim.

Edhe kur nuk shfaqen në shtrat, nuk e përjetojnë tragjikisht. Pikërisht për shkak të një qëndrimi kaq të rastësishëm, ai do të diskutojë hapur për aventurat e tij deri në detaje, me partnerët me të cilët ka synime më serioze.

Gratë e këtij grupi janë marrëmendëse dhe e kanë të vështirë të ndryshojnë partnerin seksual. Nëse janë të martuar, ata përpiqen për harmoni dhe rehati dhe shpesh janë xhelozë. Nga ana tjetër, nëse janë beqarë, u pëlqen të flirtojnë pa asnjë detyrim.

Ato e kuptojnë se seksualiteti është një pjesë e rëndësishme e tërheqjes dhe shpesh janë dashnore të pakufizuara.

Grupi AB

Meshkujt me grupin e gjakut AB janë të dashnorë të shfrenuar për të cilët kënaqësia është qëllimi kryesor. Të rrallë janë meshkujt me këtë grup gjaku që martohen. Është shumë e vështirë për ta të mbajnë nën kontroll pasionin e tyre.

Megjithatë, ata e kthejnë seksin dhe joshjen në art. Ata tërheqin seksin më të bukur si një magnet, grate bien në krahët e tyre sa hap e mbyll sytë. Nëse ata pranojnë të martohen, loja ndryshon. Duke qenë se nuk martohen për shkak të seksit, nuk presin që partneri të kryejë shpesh “detyrat bashkëshortore”.

Gratë me këtë grup gjaku janë të pavendosura dhe dyshuese. Ato kanë nevojë për dashuri dhe butësi dhe u pëlqen të kujdesën për partnerin e tyre. Janë shumë sensuale, të ndjeshme dhe lehtë arrin kulmin gjatë një akti intim.

Burrat e këtij grupi të gjakut janë jashtëzakonisht të fortë në seks dhe gratë i duan afër vetës.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë