Loading…

Teatri i qytetit të Pejës mbetet pa drejtor

  • 05/05/2017 | 09:13

Teatri i qytetit të Pejës mbetet pa drejtor

Teatri i qytetit në Pejë “Istref Begolli” mbetet pa drejtor.


Që nga dita e enjte teatri i qytetit të Pejës “Istref Begolli” ka mbetur pa drejtor. Zyrtari në Drejtorinë e Kulturës në Pejë, Faik Zekaj, i ka thënë gazetës Koha Ditore se drejtori i deritashëm i teatrit, Nimon Muçaj, një ditë më parë ka dalë në pension.

Sipas Zekajt, Këshilli Drejtues i Teatrit tashmë ia ka dërguar kërkesën kryetarit të Komunës së Pejës që të përcaktojë një ushtrues detyre të drejtorit të Teatrit, derisa të shpallet konkursi për postin e drejtorit.

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë