Loading…
Teatri i ri Kombëtar në Tiranë, projekti më i bukur në Evropë
  • 13/03/2018 | 09:35

Teatri i ri Kombëtar në Tiranë, projekti më i bukur në Evropë

Ndonëse u kundërshtua ashpër rrëzimi i teatrit të vjetër dhe ndërtimi i një tjetri modern, Edi Rama ka publikuar pamjet e projektit që ai ka thënë se do të jetë ndër ‘teatrot më të bukur në Evropë’.


Vetë Edi Rama ka shpërndarë disa fotografi të projektit, por që nuk ka nisur akoma, shkruan gazetametro.net.

“Mirëmëngjes dhe me këto pamje nga projekti i Teatrit të ri Kombëtar, që do të transformojë gërmadhat ekzistuese në një nga teatrot më të bukur bashkëkohorë të ndërtuar rishtas në Europë, ju uroj një ditë të mbarë”, ka shkruar Edi Rama.

Ndërkohë, në Shqipëri akoma po kundërshtohet rrëzimi i teatrit të vjetër nga kasta e aktorëve të vjetër të këtij teatri.

Mirëpo, në një statistikë të publikuar para disa javësh, tregoi se shumë nga aktorët që punuan me dhjetëra vite në këtë godinë ishin prekur me sëmundje të ndryshme, pasi ajo ndërtesë nuk plotësonte kushtet por edhe ishte ndërtuar me një material të dëmshëm./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë