Loading…

TehnoBurimi nis ndërtimin e fabrikës më të madhe në botë të dyshekëve, do të punësohen 2500 persona

  • 07/09/2021 | 20:10

TehnoBurimi nis ndërtimin e fabrikës më të madhe në botë të dyshekëve, do të punësohen 2500 persona

Kompania TehnoBurimi dhe kompania Comodita Home kanë nënshkruar marrëveshje bashkëpunimi, ku kompania TehnoBurimi do të bëjë ndërtimin e fabrikës më të madhe në botë të dyshekëve Comodita e cila pritet të jetë 80.000m2, dhe do të punësoj 2500 punëtorë, në qytetin e Gjakovës.

Të dy kompanitë janë anëtarë të Klubit të Prodhuesve të Kosovës.

Në një komunikatë të Klubit të Prodhuesve thuhet se ky është shembulli më i mirë që prodhuesit rriten dhe fuqizohen së bashku, duke përkrahur njëri tjetrin për një ekonomi më të zhvilluar dhe më të fuqishme.

“Kompania TehnoBurimi do të angazhohet në ndërtimin e fabrikës së parafabrikuar me konstruksion të betonit, e cila do të jetë ndër më modernet në vendin tonë. Kjo kompani prodhon elemente të betonit të parafabrikuar të cilat përdoren në sektorin e ndërtimit dhe energjisë, shtëpiza për trafo-stacione, anësore të rrugëve, ulluqet, gypa betonit, e shumë produkte tjera të cilat njihen për cilësinë dhe janë të garantuara, pasi që të gjitha produktet janë të standartizuara”, thuhet në njoftim.

Ata i kanë uruar suksese kompanive dhe kanë shprehur besimin që projekte si këto vetëm sa kanë filluar të zhvillohen në vendin tonë.

“Një e ardhme e mirë dhe e sigurt po e pret vendin tonë”.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë