Loading…

Telefonata prej 20 sekondash e Fergusonit që e bindi Ronaldon të refuzonte Man Cityn

  • 05/11/2021 | 20:57

Telefonata prej 20 sekondash e Fergusonit që e bindi Ronaldon të refuzonte Man Cityn

Cristiano Ronaldo ishte pranë bashkimit me Manchester City verën e fundit, por Sir Alex Ferguson thuhet se arriti të bindë yllin portugez të refuzojë ofertën e tyre dhe t’i bashkohet me Manchester Unitedin.


Portugezi fitoi një titull të Ligës së Kampionëve me Djajtë e Kuq nën urdhrat e Fergusonit përpara se të largohej nga Liga Premier për t’iu bashkuar Real Madridit në vitin 2009.

Pasi kaloi nëntë vjet te Los Blancos, ai iu bashkua Juventusit ku nuk arriti t’i çonte ata drejt një trofeu të Ligës së Kampionëve, por fitoi vetëm titullin në Serie A.

Ronaldo i kërkoi Zonjës së Vjetër që ta lejonte të provonte fatin e tij diku tjetër verën e fundit dhe City ishte klubi më i interesuar dhe i afërt për ta transferuar.

Megjithatë, sipas mediumit Daily Star, megjithëse City dukej se ishte favorit për nënshkrimin e tij, ishte një telefonatë 20 sekondash nga Ferguson që e bindi Ronaldon të kthehej në Old Trafford.

Siç raporton gazeta britanike, ish-trajneri i Unitedit i tha Ronaldos që të mos bashkohej me Cityn përpara se ta mbyllte telefonin, me sulmuesin portugez që iu bashkua Djajve të Kuq disa ditë më vonë.

Ndryshe, Unitedi do të përballet me skuadrën e Pep Guardiolës në derbin e qytetit, i cili do të zhvillohet në Old Trafford të shtunën në orën 13:30.

Ronaldo do të përballet me skuadrën që mund t’i bashkohej verën e fundit nëse nuk do të ishte mesazhi i koduar i Fergusonit në bisedën e shkurtër mes të dyve.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë