Loading…

Televizioni i VV’së, reagon Mushkolaj: Lajm i keq për demokracinë, goditje për lirinë e shprehjes

  • 06/08/2020 | 22:00

Televizioni i VV’së, reagon Mushkolaj: Lajm i keq për demokracinë, goditje për lirinë e shprehjes

Analisti politik, Imer Mushkolaj ka thënë se hapja e televizionit nga Lëvizja Vetëvendosje është goditje për lirinë e shprehjes, shkruan Gazeta Metro.


Kështu deklaroi ai sonte në Debat Plus, ku tha se ky është një lajm i keq për demokracinë.

“Një veprim i dëmshem për demokracinë dhe është ditë e keqe per lirinë e shprehjes, ish dashtë qe KPM me reagu në këtë rast. Dua që me ua percjell këtë mesazh ideatoreve në parti për krijimin e nje televizioni partiak në Kosovë”, tha ai.

“Është jashtëzakonisht shqetësuese që një parti me hapë televizion në Kosovë”, shtoi tutje Mushkolaj.

Ndryshe, VV sot konfirmoi se do të hap televizion, teksa intervista e parë do të transmetohet me nënkryetarin e kësaj partie, Bislim Bislimin./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë