Loading…

Temperatura të ftohta: Parashikimi i motit për ditën e sotme në Kosovë

  • 03/12/2019 | 23:59

Temperatura të ftohta: Parashikimi i motit për ditën e sotme në Kosovë

Nesër në Kosovës do të mbajë mot me vranësira dhe intervale me diell, por i ftohtë, bën të ditur IHMK-ja përmes një komunikate për media, shkruan Gazeta Metro.


Në mëngjes në ultësira parashihet të krijohet mjegulla dhe ngricat, ngrica më shumë parashihet të ketë përgjatë relievit kodrinore-malor.

Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet -4 deri -2 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 1-4 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i juglindjes dhe veriperëndimit./gazetametro.net

Më të fundit
...

  • 09/07/2020 | 23:06
Të tjera
...

  • 09/07/2020 | 23:06
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë