Loading…

Temperaturat dimërore arrijnë në vendin tonë

  • 13/11/2018 | 21:43

Temperaturat dimërore arrijnë në vendin tonë

Gjatë ditës së nesërme në vendin tonë temperaturat pritet të ulen deri në -1 gradë celcius.


Sipas Institutit Hidrometerologjik të Kosovës, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -1 deri në 0 gradë Celsius, derisa ato maksimale gjatë ditës pritet të shkojnë deri në 14 gradë Celsius, përcjell gazetametro.net.

Në vizet malore temperaturat minimale lëvizin ndërmjet -2 deri në -1 gradë celsius, ndërsa gjatë ditës deri në 10 gradë Celsius, njofton IHKM.

Shtypja atmosferike mbetet mbi vlerat e normales. Do të fryjë erë nga drejtimi i juglidjes e lehtë deri mesatare./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë