Loading…

Sot temperaturat deri në 33 gradë në Kosovë

  • 13/06/2019 | 08:21

Sot temperaturat deri në 33 gradë në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka paralajmëruar një tjetër ditë me diell dhe me temperatura të larta, transmeton Gazeta Metro.


Sipas IHMK-së, termometri sot do të kalojë mbi 30 gradë celsius.

“Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 15-16 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 31-33 gradë celsius”, njofton IHMK.

Do të fryjë erë nga drejtimi i juglindjes me shpejtësi 1-9m/s. /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë