Loading…

Ten Hag nuk i toleron aspak lojtarët e Manchester United, këto janë dy denimet e ashpra pas debaklit në Premierligë

  • 15/08/2022 | 09:52

Ten Hag nuk i toleron aspak lojtarët e Manchester United, këto janë dy denimet e ashpra pas debaklit në Premierligë

Pas humbjes 2:1 në shtëpi nga Brighton në startin e sezonit të ri të Premierligës, Manchester United pësoi një debakli si mysafir ndaj Brentford në raundin e dytë të shtunën, ku mori një humbje 4:0. Erik ten Hag fajësoi lojtarët për humbjen dhe u bëri thirrje të marrin përgjegjësinë.


Se sa i nervozuar ishte trajneri i ri i United me skuadrën e tij, shihet në vendimin e tij për të anuluar ditën e planifikuar të pushimit dhe për të caktuar një seancë të jashtëzakonshme stërvitore të dielën. Mediat angleze shkruajnë se holandezi i ndëshkoi lojtarët duke i detyruar të vrapojnë 13.8 kilometra, që nuk është një numër i rastësishëm. Kaq vrapuan më shumë lojtarët e Brentford-it kolektivisht sesa ata të United.

Pas dy xhirove të Premierligës, Manchester United është në fund të tabelës pa pikë dhe me golaverazhë 1:6, ndaj pikët e para do të kërkojë të hënën e ardhshme, më 22 gusht, në derbin e madh në Old Trafford kundër Liverpoolit.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë