Loading…
Tensione në Turqi: Të shtëna me armë drejt ambasadës amerikane
  • 20/08/2018 | 11:09

Tensione në Turqi: Të shtëna me armë drejt ambasadës amerikane

Disa raportime në Ankara kanë njoftuar se janë dëgjuar disa të shtëna drejt kabinave të sigurisë jashtë ambasadës amerikane në orët e hershme të 20 gushtit, mirëpo zyrtarët amerikanë kanë thënë se askush nuk është plagosur.


Agjencitë turke të lajmeve kanë thënë se një person me armë zjarri ka shtënë katër apo pesë herë nga një veturë e bardhë që ka qenë duke lëvizur.

Policia në Ankara ka thënë më 20 gusht se është duke kërkuar për veturën e përfshirë në incident.

Ambasada amerikane është e mbyllur këtë javë pasi Turqia shënon festën e Kurban Bajramit.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë