Loading…

Tensionet në veri, Vucic takohet me ambasadorët e QUINT’it

  • 30/05/2023 | 09:39

Tensionet në veri, Vucic takohet me ambasadorët e QUINT’it

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, është takuar me ambasadorët e vendeve të QUINT-it, të martën e 30 majit.


Në takim po merr pjesë ministri serb i Mbrojtjes Millosh Vuçeviq, shefi i Shtabit të Përgjithshëm të Forcave të Armatosura të Serbisë, Milan Mojsiloviq, shkruan Tanjug.

Ky takim ishte paralajmëruar të hënën, ku thuhej se temë e diskutimit do të jetë përshkallëzimi i situatës në veri të Kosovës.

Ndërkaq, Vuçiq ka zhvilluar një bisedë telefonike me përfaqësuesin e lartë të BE-së për Punët e Jashtme dhe Politikën e Sigurisë, Josep Borrell dhe me ministrin e Punëve të Jashtme të Republikës së Italisë, Antonio Tajani.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë