Loading…

Tentim për blerje të votave nga Nisma

  • 04/12/2016 | 18:44

Tentim për blerje të votave nga Nisma

Një person tjetër, aktivist i Nisma’s është ndaluar nga Policia në Abri të Eperme rreth orës 18:00 pasi ka tentuar të jap mito në këmbim të votave.

Gazetari i Metro, nga tereni bënë të ditur se personi në fjalë, i dyti rast i ngjashëm sot gjatë ditës, është mbajtur dhe intervistuar nga policia e më pas është liruar.

Tendenca të tilla janë raportuar edhe nga vëzhguesit e pavarur nga KDI të cilët konfirmojnë se presioni ndaj votuesve me këso lloj ngjarjesh është rritur pas rënies së natës në disa zona të komunës së Drenasit. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë