Loading…

Tentim vrasja në Drenas: Dërgohet në mbajtje edhe i dyshuari i dytë

  • 19/03/2023 | 14:02

Tentim vrasja në Drenas: Dërgohet në mbajtje edhe i dyshuari i dytë

Është dërguar në mbajtje i dyshuari i dytë lidhur me rastin vrasje e rëndë në tentativë që ka ndodhur me datën 10.03.2023 në fshatin Baincë të Drenasit, transmeton Gazeta Metro.


Këtë e ka bërë të ditur policia e Kosovës përmes një njoftimi në Facebook.

Siç thuhet kërkimet e vazhdueshme për arrestimin e tij nga ana e policisë dhe ftesat për paraqitje, kanë bërë që personi i dyshuar L.Z, mashkull 19 vjeç, mbrëmë të paraqitet në polici.

”Pas intervistimit në prezencë të avokatit mbrojtës, personi i dyshuar me vendim të prokurorit të shtetit është dërguar në mbajtje,” thuhet në njoftim.

Më poshtë gjeni njoftimin e plotë të PK’së. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë