Loading…

Tentim vrasje në Vushtrri

  • 14/11/2016 | 16:49

Tentim vrasje në Vushtrri

Një qytetarë ka marrë lëndime të rënda në Vushtrri, si pasojë e një përleshje që ka ndodhur mes tre personave. Sipas zëdhënësit të policisë për rajonin e Mitrovicës Avni Zahiti, ngjarja ka ndodhur dje rreth orës 12:00, si pasojë e një mosmarrëveshje të mëhershme ndërmjet dy palëve.

Këtë përleshje policia po e quan tentim vrasje, ngaqë janë përdorur armë të ftohta si: thikë dhe shkopinjë. E po ashtu është përdorur edhe armë zjarri.

Zahiti për gazetametro.net konfirmon ngjarjen dhe thotë se policia ka arrestuar dy prej personave të përfshirë në përleshje ndërsa i treti është duke u trajtuar në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës.

Sipas Zahitit në vend të ngjarjes,PK-ja, ka gjetur dhe konfiskuar një pistoletë, një gëzhojë, dy thika dhe disa shkopinjë./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë