Loading…

Tenton të agjërojë 40 ditë e netë pa ndërprerë, ja çfarë ndodhi me të

  • 04/01/2022 | 14:22

Tenton të agjërojë 40 ditë e netë pa ndërprerë, ja çfarë ndodhi me të

Një pastor ka tentuar të agjëroj 40 ditë dhe netë pa ndërprerë si shenjë solidarizimi me Jezus Krishtin kur u tundua nga djalli në shkretëtirën Judaean.


Alfred Ndlovu, ka tentuar për ta bërë të njejtën, por siç duket nuk i ka mbaruar mirë, përcjellë lajmi.net

Ai u dorëzua pas 30 ditësh, sipas asaj që shkruan buzzsouthafrica.

“Ai ishte njeri shumë shpirtëror”, citon faqja e internetit, një anëtar të familjes duke u shprehur për pastorin Ndlovu.

“Është për të ardhur keq që ka vdekur në këtë mënyrë dhe jemi ndjerë të tmerruar kur kemi dëgjuar për të”, vazhdon anëtari i familjes.

Pastori ishte njeri shumë i shëndetshëm edhe përkrah moshës së tij.

Trupi i tij mesa duket u gjetë në shkretëtirë nga një i huaj dhe nëse e gjithë kjo ngjarje është e vërtetë, mund të themi se pastori ishte predikues i madh i besimit të tij dhe ka bërë një sakrificë të madhe.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë