Loading…

Tërhiqet Fatmir Limaj, nuk do të jetë zëvendëskryeministër në Qeverinë Hoti

  • 02/06/2020 | 23:16

Tërhiqet Fatmir Limaj, nuk do të jetë zëvendëskryeministër në Qeverinë Hoti

Kryetari i NISMA Socialdemokrate, Fatmir Limaj, nuk do të jetë zëvendëskryeministër në Qeverinë e re që pritet të votohet nesër.

Klankosova.tv mëson se kjo ndodhi për shkak se ai dëshiron ta ruajë numrin e deputetëve të Nismës dhe të jetë në Kuvendin e Kosovës.

Po ashtu bëhet e ditur se ky vendim u morr edhe për shkak të rëndësisë së Kuvendit, para proceseve të rëndësishme.

Vendimi i Limajt për tërheqje korrespondon edhe me përgjegjësinë politike që synon ta ketë në kuadër të dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, ku liderët politikë kosovarë pritet të kenë rol kyç.

Këtë vendim e ka mbështetur edhe kryesia e partisë së tij.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë