Loading…

Tërhiqet nga Kuvendi ligji për pagat

  • 14/03/2017 | 16:14

Tërhiqet nga Kuvendi ligji për pagat

Në mbledhjen e sotme të Qeverisë së Kosovës u miratua tërheqja e Ligjit për paga nga procedurat e Kuvendit deri në hartimin e dy ligjeve të tjera.


Kryeministri Isa Mustafa, tha se është mirë të tërhiqet ky ligj derisa të harmonizohet me dy tjerë.

“Derisa të hartohet Ligji i shërbyesve civil dhe administratës publike do ta tërheqim ligjin për Pagat nga Kuvendi. Pastaj duhet  të harmonizohen të tri ligjet në bashkëpunim me zyrën civile dhe zyrën e BE”, tha kreu i ekzekutivit. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë