Loading…

Tërhiqet Serbia: Largon automjetet e blinduara në kufirin me Kosovën

  • 29/09/2021 | 14:12

Tërhiqet Serbia: Largon automjetet e blinduara në kufirin me Kosovën

Automjetet e blinduara serbe kanë filluar të largohen nga kufiri me Kosovën, në Jarinje dhe Bërnjak, sipas raporteve të fundit nga mediat serbe, transmeton Gazeta Metro.


Krahasuar me të hënën, kur dy automjete të blinduara të Ushtrisë Serbe me ushtarë në veshje të plota të luftës ishin në Rudnicë, dy kilometra nga Jarinje, sot nuk është njëjtë.

Gazetari i N1 raportoi se ai mori informacion se ata nuk ishin as dje atje, dhe se sot nuk ka fluturime avionësh dhe helikopterësh të Forcave të Armatosura.

Dy mjetet të blinduara “Lazar” dhe dy të tjera “Milosh” ishin stacionuar në Rashkë, dy kilometra larg kufirit në Jarinjë.

Sot në mëngjes, siç deklaroi ai, njësitë e KFOR -it kaluan në një patrullë pjesërisht në anën tjetër të vendkalimit, dhe një helikopter i KFOR -it gjithashtu fluturoi mbi Jarinje.

Kujtojmë se janë bërë 10 ditë prej kur Njësia Speciale është vendosur në kufirin me Serbinë, me qëllim zbatimin e reciprocitetit të targave./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë