Loading…

Tërmet i fortë në Kretë, kaq ishte magnituda

  • 02/10/2022 | 08:27

Tërmet i fortë në Kretë, kaq ishte magnituda

Një tërmet me magnitudë 5 të shkallës Rihter ka ndodhur pak pas orës 7 të mëngjesit me epiqendër në një zonë detare 74 km në jug të ishullit Chrysi në Lasithi, Kretë.


Tërmeti ka ndodhur në orën 7:04 të mëngjesit të së dielës dhe ka pasur një thellësi fokale prej 8.1 km.

Lëkundjet janë ndjerë kryesisht në Lasith dhe në zonat jugore të Heraklionit.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë