Loading…

Tërmet i fuqishëm në Turqi: Magnituda rreth 7 shkallë

  • 24/01/2020 | 19:18

Tërmet i fuqishëm në Turqi: Magnituda rreth 7 shkallë

Një tërmet i fuqishëm ka goditur sot Turqinë, me magnitutë 6.8, e cila është ndjerë në tërë vendin, shkruan Gazeta Metro.


Ende nuk dihet nëse ka të lënduar edhe sa janë dëmet e shkaktuara.

Kujtojmë, që edhe para dy ditëve Truqia është goditur nga një tërmet me magnitudë 5,4. Autoriteti i Turqisë për Menaxhimin e Fatkeqësive dhe Emergjencave (AFAD) tha në një deklaratë se tërmeti ishte 5.4 në shkallën Rihter dhe ndodhi në rrethin Akhisar të provincës Egjean Manisa.

Dy dridhje të tjera u regjistruan gjithashtu pas tërmetit.

Tre minuta pas tërmetit, qyteti fqinj Kırkağaç u trondit nga një dridhje me magnitudë 4.1, ndërsa 16 minuta pas tronditjes fillestare, Akhisar u trondit përsëri nga një tërmet me magnitudë 3.8./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë