Loading…

Tërmeti i fuqishëm në Turqi: Dëme të mëdha materiale

  • 24/01/2020 | 20:26

Tërmeti i fuqishëm në Turqi: Dëme të mëdha materiale

Një tërmet i fuqishëm ka goditur sot Turqinë, me magnitutë 6.8, e cila është ndjerë në tërë vendin, shkruan Gazeta Metro.


Dëme të mëdha janë shkaktuar si pasojë e tërmetit të madh që ndodhi mbrëmjen e sotme në Turqi. Televizioni TRT ka publikuar disa pamje të shkatërrimit të disa pjesëve në Turqi.

Tërmeti ka pasur epiqendër 9 kilometra larg Sivrice, 19 larg Çüngüş, 33 kilometra larg Elazığ.

Më poshtë ju sjellim disa pamje nga atje:

./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë