Loading…

Termokos: Do ta zgjerojmë rrjetin në qendër të qytetit, nga ‘Agim Ramadani’ te Parku i Qytetit

  • 03/02/2023 | 20:23

Termokos: Do ta zgjerojmë rrjetin në qendër të qytetit, nga ‘Agim Ramadani’ te Parku i Qytetit

Kryeshefi ekzekutiv i Termokosit, Fisnik Osmani ka thënë se ngrohtorja e qytetit është duke zgjeruar rrjetin e ngrohjes për qendrën e qytetit.


Sipas tij, zgjerimi do të nis nga rruga “Agim Ramadani” deri te Parku i Qytetit.

Ai ka kërkuar mirëkuptimin e qytetarëve të zonës, pasi që gjatë punimeve do të ketë bllokim rrugësh në afërsi.

Postimi i plotë:

🍀 106.145 m², 62 objekte, 767 njësi banesore

Së bashku me aksionarët e NP “Termokos” SH.A. znj. Jeta Rafuna dhe z. Milazim Vitija iu bashkuam ekipit me të cilin filluam punimet për zgjerimin e rrjetit të ngrohjes për qendrën e qytetit, nga rruga Agim Ramadani deri tek Parku i qytetit.

Po punojmë çdo ditë, për secilën lagje të Prishtinës!

Kërkojmë mirëkuptimin e qytetarëve të kësaj zone, meqë gjatë punimeve do të detyrohemi të bllokojmë rrugët dhe shkaktojmë pengesa në lëvizjen e tyre.

Ekipë e jashtëzakonshme 💪

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë