Loading…

Terror në Gjermani: 3 të vdekur e 6 të plagosur nga sulmi me thikë

  • 25/06/2021 | 20:03

Terror në Gjermani: 3 të vdekur e 6 të plagosur nga sulmi me thikë

Tre njerëz u vranë dhe gjashtë të tjerë u lënduan të premten, në një sulm me thikë në qytetin gjerman të Wuerzburg, njoftoi Gazeta Bild, duke shtuar se policia kishte ndaluar autorin e dyshuar me një të shtënë në këmbë.


Sipas medieve të huaja, policia tha se ata kishin arrestuar një të dyshuar pas “një operacioni të madh”, në të cilin u mbyllën pjesë të qendrës së qyteti

“Ne kemi arrestuar një të dyshuar”, tha policia e Franconisë së Ulët në Tëitter.

“Nuk ka indikacione për një të dyshuar të dytë. Nuk ka asnjë rrezik për popullatën”, thuhej më tej në deklaratë.

Wuerzburg është një qytet me rreth 130 mijë banorë në jug-lindje të Frankfurtit.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë