Loading…

Testi doli negativ: Infermierja vdes nga Covid-19, 24 orë pasi e deklaruan të shëruar

  • 31/07/2020 | 21:58

Testi doli negativ: Infermierja vdes nga Covid-19, 24 orë pasi e deklaruan të shëruar

Një infermiere 43-vjeçare nga Spitali Shtetëror i Argjentinës në Buenos Aires ka vdekur nga koronavirusi, edhe pse para 24 orësh u deklarua e shëruar.


Marina Mariangeli vdiq pasi mori dritën jeshile për të dalë nga spitali, ku kishte qëndruar për 20 ditët e fundit.

Ajo u shtrua pasi filloi të kishte vështirësi në frymëmarrje dhe për këtë pas testit rezultoi pozitive me Coronavirus.

Përgjatë një jave ajo kishte qëndruar me tub respirator për frymëmarrje artificiale por e kishte marrë veten më vonë.

Pas tre komplikimesh, dhe kur çdo gjë dukej se po shkonte mirë, asaj i bënë një tjetër test, që rezultoi negative.

Pasi u zhvendos në banesën e saj, problemet shëndetësore iu rifshaqën sërish dhe gjeti vdekjen gjatë rrugës për në spital në ambulancë.

Më të fundit
...
  • 08/08/2020 | 23:53
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë