Loading…

Testi ‘PISA’ do të na mobilizojë

  • 07/12/2016 | 10:59

Testi ‘PISA’ do të na mobilizojë

Kryeministri Isa Mustafa ka thënë se vlerësimi nga testi “PISA” do t`i mobilizojë ata, njofton Klan Kosova.


“Duhet të krijojmë gjithsesi mundësi që të kemi rezultate më të mira në vitet që vijnë” ka thënë kryeministri

Programi për vlerësimin ndërkombëtar të nxënësve të arsimit fillor, i njohur ndryshe si “PISA”, ka radhitur Kosovën në vendin e 68-të në mesin e 70 shteteve, të cilat i janë nënshtruar këtij vlerësimi.

Në këtë test u matën njohuritë e nxënësve në fushën e leximit, matematikës dhe shkencës.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë