Loading…

Tetë kandidatë në garë për Drenasin

  • 11/11/2016 | 10:18

Tetë kandidatë në garë për Drenasin

Garës për të parin e Drenasit do t’i hyjnë gjithsej tetë kandidatë, pesë nga ata që përfaqësojnë një parti politike dhe tre kandidatë të pavarur.

Afati për aplikim për certifikim të subjekteve politike për pjesëmarrje në zgjedhjet e jashtëzakonshme për kryetar të Komunës së Drenasit ka përfunduar dje (e enjte) në fund të ditës.

Përmes një komunikate për media Komisioni Zgjedhor Qëndror bënë të ditur se KQZ ka vendosur edhe për kufizimin e shprenzimeve të fushatës zgjedhore për subjektet politike, duke u mbështëtur në numrin e votuesve sipas listës preleminare të Regjistrit Civil.

Sipas Regjistrit Civil numri i votuesve të regjistruar është 52 mijë e 963.

Sipas vendimit të KQZ-së, 26 mijë e 481 euro e 50 cent, janë shpenzimet maksimale për fushatën zgjedhore në Komunën e Drenasit( Gllogocit).

Për këto zgjedhje KQZ, emëroi 6 anëtarët e Komisionit Komunal të Zgjedhjeve .

Kujtojmë se zgjedhjet e Jashtëzakonshme për Kryetar të Komunës së Drenasit (Gllogocit) do të mbahen më 04 dhjetor 2016./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë