Loading…

Teuta e fiton Kupën e Shqipërisë, mposht Tiranën në finale

  • 02/08/2020 | 21:57

Teuta e fiton Kupën e Shqipërisë, mposht Tiranën në finale

Skuadra e Teutës është fituese e Kupës së Shqipërisë në futboll për këtë vit, pas fitores së arritur sonte në finale, shkruan Gazeta Metro.


Në ndeshjen e zhvilluar sonte në ‘Air Albania Stadium’, skuadra nga Durrësi ka mposhtur në finale Tiranën me rezultat të pastër.

Ndeshja e zhvilluar sonte në kryeqytetin shqiptar ka përfunduar me rezultatin 2-0. Rrustem Hoxha dhe Lorenco Vila shënuan golat e fitores në minutat 2 dhe 78.

Për Teutën është ky trofeu i katërt në histori të klubit në Kupën e Shqipërisë. /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë