Loading…

Tha se Serbia duhet ta njohë Kosovën, Kurti e fton në Prishtinë kongresistin amerikan

  • 20/05/2022 | 22:37

Tha se Serbia duhet ta njohë Kosovën, Kurti e fton në Prishtinë kongresistin amerikan

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka bërë të ditur se e ka ftuar për vizitë në Prishtinë kongresistin amerikan, republikanin Gregory Meeks, pas takimit me të në Washington të SHBA-së.


Kurti diçka të tillë e ka thënë në ‘Twitter’-in e tij teksa ritheksoi deklaratat e Meeks, se Serbia duhet ta njohë Republikën e Kosovës dhe krimet e kryera në të kaluarën.

“I nderuar që takova Gregory Meeks. Meeks riafirmoi se marrëdhëniet me Kosovën janë të rëndësishme për SHBA-në dhe se Serbia duhet të njohë krimet e së kaluarës dhe Republikën e Kosovës”, shkruan Kurti.

“Mezi pres ta mirëpres atë në Prishtinë”, përfundon postimi i Kurtit në ‘Twitter’.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë