Loading…

Thaçi do të mbledh përsëri Komisionin për të Vërtetën dhe Pajtimin

  • 28/02/2017 | 16:53

Thaçi do të mbledh përsëri Komisionin për të Vërtetën dhe Pajtimin

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, të mërkurën nga ora 10:00 do të mbajë takimin e dytë konsultativ për Komisionin për të Vërtetën dhe Pajtimin.


Thaçi për herë të parë ka prezantuar idenë për këtë komision më 13 shkurt duke thënë se Kosova do të jetë i pari vend në rajon që merr një nismë të tillë.

Mirëpo, për këtë gjë ai pranoi edhe kritika. Familjarët e të pagjeturve e vlerësuan si nismë ofenduese ndaj tyre, duke ditur qasjen e shtetit serb krahas kësaj situate.

Ish-lideri i PDK’së u shpreh se ky forum ka për qëllim që ta ndihmojë normalizimin e raportit Kosovë-Serbi. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë