Loading…

Thaçi: Falenderojmë miqtë tanë që kontribuan në lirinë e Kosovës

  • 17/02/2019 | 09:21

Thaçi: Falenderojmë miqtë tanë që kontribuan në lirinë e Kosovës

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka uruar për ditën e Pavarësisë, duke e quajtur shpalljen e saj si aktin historik që institucionalizoi përpjekjet për liri, transmeton Gazeta Metro.


Përmes një postimi në Facebook, Thaçi tha se për këtë gjë më meritorët janë qytetarët kosovarë.

Derisa, ka falenderuar miqtë e Kosovës, në krye me SHBA, të cilët kontribuan për lirinë dhe pavarësinë e Kosovës.

“U jemi mirënjohës përjetë”, ka përfunduar presidenti Thaçi.

Postimi i plotë:

Shpallja e Pavarësisë së Kosovës para njëmbëdhjetë vjetëve ishte akti historik më sublim që institucionalizoi përpjekjet tona për liri.Për këtë të arritur të gjithë qytetarët tanë janë meritorë.
I falënderojmë të gjithë miqtë tanë, në krye me Shtetet e Bashkuara të Amerikës, që kontribuan për lirinë dhe pavarësinë e Kosovës. U jemi mirënjohës përjetë./gazetametro.net

https://www.facebook.com/HashimThaciOfficial/posts/2478216945581983?__xts__[0]=68.ARClW0FXKuOkocHP_-bJ36SM7rwVjV6wnradZE9umFSJkZJSTnj27y8N8jdhQ0_ejodGHCBGtKqK0UVXwJCvECzDAOViAk80Sv3h-tf51TemtvIULwyWxhCtAjdYvJink5AqNdlwjP3ctpHU8TwZgho2OeB1FBWlJzRkX9gEuSDbY7qcD-HogZb8vVsGau7h5MvSKlHSa9qVWxBjs1TgLNlqOGU1KVsa4NptoREqrT9sCkQ2cLlb_5bXDUeNUu2w3w7zdguRgO5SNAVbgEmwHDiX0VLDJ7qMVDG8WVl3vO-qBk_MWRhyONfWqvzIhTaXu_5oM35WabCcZ9kR8fts64DnRw&__tn__=-R

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë