Loading…
Thaçi fton në Kosovë tenorin e famshëm Placido Domingo
  • 31/05/2018 | 17:15

Thaçi fton në Kosovë tenorin e famshëm Placido Domingo

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, gjatë qëndrimit të tij në Vjenë ka takuar tenorin dhe dirigjentin më të njohur në botë nga Spanja, Placido Domingo.


Në profilin e tij në Facebook, Thaçi ka shkruar se ka ftuar tenorin spanjoll që të vizitojë Kosovën në një të ardhme të afërt.

“Përveç bisedës së këndshme, tenorin e njohur Domingo, e ftova që ta vizitojë Kosovën, ftesë të cilën e pranoi me shumë kënaqësi”, ka shkruar Thaçi.

Ky është postimi i plotë i Thaçit në Facebook:

Në Vjenë takova tenorin dhe dirigjentin me famë botërore nga Spanja, Plácido Domingo. Përveç bisedës së këndshme, tenorin e njohur Domingo, e ftova që ta vizitojë Kosovën, ftesë të cilën e pranoi me shumë kënaqësi. HTH

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë