Loading…
Thaçi godet rëndë Haradinajn: Ai në shtëpinë e Radojicicit mori vendime të këqija për Kosovën
  • 16/05/2019 | 19:50

Thaçi godet rëndë Haradinajn: Ai në shtëpinë e Radojicicit mori vendime të këqija për Kosovën

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka lëshuar një deklaratë me akuza të rënda në drejtim të kryeministrin Ramush Haradinaj, duke thënë se ai me kriminelin e veriut, Milan Radojicic kanë marrë disa vendimet të këqija për Kosovën, transmeton Gazeta Metro.


Thaçi duke aluduar në kryeministrin Haradinaj, kanë marrë vendime jo të mira për Kosovën, në një takim sekret në shtëpinë e Milan Radojicicit, ku prezentë ishin edhe përfaqësues të institucioneve të Serbisë.

Thaçi tha se Radojicicit ia kishin sjellë në zyrë partnerët e koalicionit, por që me të marrë vesh se kush është, e kishte mbyllur takimin.

Presidenti foli edhe për taksën, idenë për korrigjim të kufijve dhe procesin e liberalizimit në Rubikon./gazetametro.net

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë