Loading…
Thaçi i gëzohet fitorës së Kosovës: Djemtë tanë po na bëjnë krenarë në mbarë botën
  • 11/10/2018 | 23:41

Thaçi i gëzohet fitorës së Kosovës: Djemtë tanë po na bëjnë krenarë në mbarë botën

Presidenti i vendit Hashim Thaçi ka përshëndetur ekipin e përfaqësueses së Kosovës për suksesin e treguar në ndeshjen e sotme kundër Maltës.

Ai ka thënë se futbollistët kosovarë po i bëjnë krenarë miliona njerëz në mbarë botën.

”Kosova fiton përsëri. Ne jemi kaq krenarë për djemtë tanë sonte, duke i bërë edhe miliona të tjerë të lumtur brenda Kosovës, Ballkanit e në mbarë botën, përfshirë edhe delegacionin tonë këtu në Armeni në Samitin e Frankofonisë. Endrra vazhdon për në Ligën e Kombeve. Urime ekipit, trajnerit, tifozëve”.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë